Bilim Kurgu & Fantastik

Amerikan Tanrıları-Neil Gaiman

By  | 

Amerikan Tanrıları biraz durum kitabı oluyor. bu şekilde de olunca ve gerçek manada fantastik beklenti içine girenlerin eminim beklentilerini fazlası ile karşılayacaktır

Kitap çok hızlı ve ilgi çekici bir şekilde başlıyor ve konusu da son derece orijinal ve farklı olmasından ötürü her şey çok iyi gidiyordu. Fakat güzel giriş bölümünden sonra bana göre yazar, kurguyu örüp işleme konusunda yetersiz kalmış.

Yazar, Neil Gaiman kitabını hep fantastik kategorisinde göstermiş. Tamam içinde fazlası ile fantastik öğeler var ama maalesef benim beğendim türden epik fantezi türüne girmiyor.

Amerikan Tanrıları Kitap Tanıtım Metni

Yayımlandığı anda çoksatan listelerine giren, Hugo, Nebula, Locus, Bram Stoker ve SFX gibi ödülleri kazanarak zoru başaran Amerikan Tanrıları, bu kez yazarın tercih ettiği metinle karşınızda.

kitabın onuncu yılı için hazırlanan bu özel çalışma, sadece yeni önsöz ve son sözlerle değil, metne yapılan eklemelerle de genişletildi ve Neil Gaiman’ın hayal gücünü gözler önüne seren bu başyapıtın benzersiz bir edisyonu ortaya çıktı.

Gölge son üç yılını hapishanede geçirmiştir ve tahliyesine iki gün kala karısının ölüm haberini alır. Cenazeye katılmak için uçağa biner.

Yanına en masum tanımla “esrarengiz” denilecek Bay Çarşamba oturur. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. “Artık Gölge on yaş daha yaşlı. Amerika da öyle. Ve Tanrılar beklemede.”

Amerikan Tanrıları Kitap Detayı

Kitabın Türü: Edebiyat, Roman, Bilim Kurgu & Fantastik

Kitap Sayfa Sayısı: 712

Kitap Basım Tarihi: Ekim 2017

Kitap Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9786053756637

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir