Edebiyat

Fakir Kene Birhan Keskin

By  | 

Benim için bir şiir kitabını okumak, yazarını anlama yolunun ilk adımıdır. Fakir Kene kitabında sayfalar ilerledikçe yazarı kendinize daha yakın hissedeceksiniz. Onu daha iyi anlayacak ve belki de benim gibi kitabı baştan okuyacaksınız.

Birhan Keskin, okuyan kişinin kafasının içinde neler birikmiş, dünyaya nasıl bakıyor, bunları az da olsa görmesini sağlıyor. Güzel ve okunası bir kitap.

Her sayfası dolu dolu bir şiir kitabı, özellikle de yazarın en beğendiğim sözü olan “ah benim boşluğu yoklayan bu elim” dizesi olmuştur. Yazar tattığı duyguları okuyucuya da tattırmayı başarmış. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Fakir Kene Kitap Tanıtım Metni

Kim Bağışlayacak Beni, Ba, Y’ol ve Soğuk Kazı kitaplarının ardından Birhan Keskin’den yeni şiir kitabı: Fakir Kene.

On dokuz şiir var Fakir Kene’de. Kitabın başlangıç şiiri olan “Kargo”dan şı alıntı, şairden okuruna bir “teselli”, bir “şifa” niyetine…

Buraya bir ayna koydum arada önüne geç bak; sen şahane bir okursun. Mesai saatlerinde çaktırmadan şiir okursun. N’olcak ki, bırak patronlar seni kovsun!

Burada bir tutam sabır var. Kendiminkinden kopardım bir parça, (bende çok boldur) lazım oldukça ya sabır ya sabır, dokunursun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir