Edebiyat

Fırtınada Yanacaksın John Verdon

By  | 

Polisiye roman alanında en sevilen yazarlardan olan John Verdon’un bu kitabında yine sürükleyici ve gizemli bir cinayet okuyucularını bekliyor. Fırtınada Yanacaksın New York şehrinin White River adlı sakin bir kasabasında geçen gizemli bir cinayeti anlatıyor.

Yazar hem karakter yaratma ve işleme konusunda, hem de polisiye bir roman kurgulama konusunda uzmanlaşmıştır. Polisiye hikayelerden hoşlanan için son derece heyecanlı bir katil takibi daha yazmıştır.

Anlatımı oldukça akıcı olan yazar bu hikayesinde de okuyucunun merakını ve heyecanını korumayı başarır. Hem kurgusu hem de olay örgüsü ile dikkat çeken bu roman polisiye seven okurları beklemektedir.

Dedektif Gurney ve Kasabadaki Olaylar Zinciri

Kasabada keskin bir nişancı ardında yazdığı bir not dışında hiç iz bırakmadan bir polisi öldürmüştür. Notta yazılanlardan bir şey anlamak mümkün değildir. Bu cinayeti oyun parkına bırakılan cesetlerle birlikte iki cinayet daha izler.

Maktullerin ayak tabanında dağınık halde yazılmış üç harf bulunmaktadır. Başka da hiç bir ipucu yoktur ve polisin elinde hemen hemen hiç bir şey yoktur. Olaylar kasabada herkesin tedirgin olmasına yol açar ve o kadar karmaşık hale gelir ki Gurney kendisini çok bilinmeyenli bir bulmaca içerisinde bulur.

Aynı zamanda olayla ilgilenen yetkililerin buldukları da Gurney’in tatmin etmekten oldukça uzaktır. Gurney çaresizce gözden kaçırdığı bir ipucu aramanın peşindedir. Çünkü mesele uzadıkça üzerindeki baskı artmaktadır ve olaylar daha da birbirine girmektedir.

Polisiye Sevenler İçin

John Verdon Türk polisiye seven okurlar için tanıdık bir isimdir. Yarattığı Gurney karakteri diğer kitaplarının da baş kahramanıdır. Pek çok hayranı yazdığı polisiye dizisini yakında takip eder. Bu yeni romanı da heyecanla beklenmektedir.

Polisiye romanların okuyucu üzerinde zihin açıcı ve merak uyandırıcı olduğu herkes tarafından bilinir. Üstelik yazar da hem karakterleri hem de olayları kurgulamakta başarılıysa romanları okumak bambaşka bir zevk verir.

Gurney’in bu yeni macerasını yine yazarım akıcı ve sürükleyici dilinden dinlemek ve her satırında artan bir heyecanla okumak isteyenler için Fırtınada yanacaksın bulunmaz bir eserdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir