Edebiyat

Henüz Vakit Varken Gülüm Nazım Hikmet

By  | 

Şiir seven insanların okumaktan büyük bir keyif alacakları Henüz Vakit Varken Gülüm isimli kitap Nazım Hikmet’in şiirlerinin derlendiği en iyi kitaplarından biridir. Kitap birbirinden güzel seçme şiirlerin bir araya gelmesi ile oluşuyor.

Nazım Hikmet şiirlerini okumayı seven insanlar bu kitapla birlikte yeniden şiir okumanın keyfini sürüyor. Şiirlerin hepsi ayrı bir güzellikte ve okuyanların ayrı bir şekilde zevk duyarak okuyacakları şiirler olduğu söylenebilir.

Duyguların en sancılı dönemlerde kaleme dökülmesi ile oluşan şiirlerin her mısrasında şairi ve sizde uyandırdığı duyguları hissedeceksiniz. 

Birbirinden Güzel Nazım Hikmet Şiirleri

Şiir okumayı seven ve şiir kitaplarını kendine baş tacı eden insanlara özel olarak hazırlanan bu kitap son derece kaliteli şiirleri bir araya getiriyor.

Nazım Hikmet tarafından kelimelere dökülen ve insanların en güzel duygularını yansıtan bu şiirlerde uzun bir duygu serüveni yaşanıyor. Kitapta yer alan ve birçok insanın severek okuduğu Mavi Gözlü Dev şiiri baş köşe şiirlerden biridir.

Kadınlarımız şiiri de yine kitapta yer alan nadide şiirlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Kitapta Nazım Hikmet’e ait birçok şiiri daha bulabilme imkanı bulunuyor.

Farklı kitaplarından derlenerek bir araya getirilen ve şiir kitabı şeklinde hazırlanan eser en gözde şiirlerden oluşuyor.

Nazım Hikmet’in Hayatına Yer Veriliyor

Kitabın bir kısmında ünlü şair Nazım Hikmet’in hayatına da yer veriliyor. En iyi şiirlerinin yanında şairin çocukluğu, eğitim hayatı, cezaevi yılları, aşkları ve kısaca Nazım Hikmet’in kendisini anlatan bir eser.

Hayatına dair kesitleri okuduktan sonra en sevilen şiirlerini de okumaya imkan bulduğunuzda şaire karşı farklı bir şekilde yaklaşıyorsunuz.

Seçme şiirlerin ve en güzel duyguların bir araya geldiği bu eser Nazım Hikmet tutkunlarına en iyi şekilde hitap ediyor ve onun hakkında her türlü bilgiyi sunuyor.

Şiirleri arasında aşka dair olan dizelerin yanında farklı duygulara hitap eden şiirleri de bulunuyor. Serbest nazım tekniği ile kaleme aldığı her şiiri kitabın değerini arttıran önemli birer unsur.

Hasret, aşk, çocuklar, kadınlar bu şiirde çok farklı bir anlam kazanarak kitapla birlikte karşınıza çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir