Edebiyat

İlluminae Amie Kaufman, Jay Kristof

By  | 

İlginç bir bilim kurgu romanı olan İlluminae kitabı Amie Kaufman, Jay Kristof tarafından kaleme alınan bir solukta okuyacağınız sürükleyici bir kitaptır.

Kitabın sloganı önce hayatta kal, sonra gerçeği ortaya çıkar sözüdür. Kitabın başkahramanları olan Kady ve erkek arkadaşı Ezra’dır.

İki sevgili ayrılırlar ve başlarına gelebilecek en kötü şeyin ayrı olmak olacağını düşünürler. Fakat akabinde gezegenin işgali ile sarsılırlar.

Mega Güçlerin Savaşı

Yıl 2575’tir. Uzayın hakimiyetini elinde bulunduran iki mega şirket Kady ve Ezra’nın gezegenini yok ederek galaksiler arası bir savaş başlatırlar.

Kady ve Ezra galakside yaşayan insanlar ile birlikte küçük gemilerde sıkışarak oluşturdukları bir filo ile kurtuluş yolculuğuna çıkarlar.

Tek tehdidin savaş gemileri olduğunu düşünürler. Ancak daha büyük sorunlarla karşılaşırlar.  Ölümcül bir tehdidin ortaya çıkması ile kaçışın seyri değişecektir.

Kady ve Ezra’nın Aşkı

Heyecanlı ve sürükleyici bir roman olan İlluminae galaksiler arası savaşı anlatırken konu aldığı aşk ile farklı temaların işlendiği bir esere dönüşüyor.

Galaksilerinin yok olması ile filo ile kaçış esnasında onları koruması gereken yapay zeka düşmanca tavırlar içerisine girer. Komuta kademesi ciddi bir sorun olduğunu inkar eder.

Kady gerçeği ortaya çıkarmak için bir mücadele içine girer ve ona yardım edebilecek tek kişinin ayrıldığı ve bir daha asla konuşmam dediği eski sevgilisi Ezra olduğunu fark eder.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir