Edebiyat

Karamazov Kardeşler-Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

By  | 

İncelemesi gerçek anlamda zor olan Karamazov Kardeşler kitabı son söz de dahil toplamda on üç kitaptan oluşuyor. Kitabı bitirmek için günde bir bölüm bitirmek gerekir ki eserin özü anlaşılsın.

Yazar, Fyodor Mihayloviç Dostoyevski kitaplarını kolay kolay kimse okuyamaz sanırım. Ama kitap o kadar güzel ki özellikle ilk bölümde ki felsefe kitabına benzeyen kısım felsefeden zevk alanların kesinlikle dikkatini çekecektir.

Mutlaka okumanızı tavsiye edeceğim kitaplar arasında yer alıyor. Kitap tanıtım metnini okuyarak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Karamazov Kardeşler Kitap Tanıtım Metni

Karamazov Kardeşler, edebiyat tarihinde çok az romana nasip olmuş bir üne sahip. Klasik Rus edebiyatının dev yazarı Dostoyevski’nin bu son romanı, Rusya’nın ruhunu simgeleyen temsilcileriyle Karamazov ailesine odaklanmış: din, ahlak, baba katli, şiddet, Doğu-Batı sorunu, sınıf mücadelesi, feodalizm, sosyalizm…

Dostoyevski’nin “hiçbir romanımı bu kadar önemsemedim” dediği Karamazov Kardeşler, daha yayımlandığı tarihten itibaren kült bir eser haline gelmiş ve tüm dünyada büyük tartışmalara yol açmıştır;

20. yüzyılın temel yazınsal izleklerini belirlemiş ve pek çok yazarı peşinden sürüklemiştir. Kitabın yayımlanmasından kısa bir süre sonra ölen Dostoyevski, tıpkı Suç ve Ceza’da olduğu gibi bu kitabında da insanlığın evrensel sorunlarını ortaya koyar.

Karamazov Kardeşler, bu anlamda “kuyuya atılmış bir taş” kadar etkili bir yapıt olarak önemini koruyor.

Karamazov Kardeşler Kitap Detayı

Kitabın Türü: Edebiyat, Roman, Rus Edebiyatı

Kitap Sayfa Sayısı: 1072

Kitap Basım Tarihi: Ocak 2017

Kitap Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9789750711657

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir