Edebiyat

Kral Kaybederse Gülseren Budayıcıoğlu

By  | 

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan, Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezi Madalyon Psikiyatri merkezinin kurucusu Gülseren Budayıcıoğlu’nun terapilerinden uyarladığı gerçek bir hayat hikayesini anlatan Kral Kaybederse, romanı bir solukta okuyabileceğiniz kitaplar arasında sizleri bekliyor.

Yenilmek, düşmek nedir bilmeyen kahramanımız, dünyanın başkalarının etrafında da döneceğinin farkında dahi değildir. Ta ki kadınların baş tacı ettiği kralımız tahtını kaybedene kadar.

Hayat ona yani baş kahramanımız olan Kenan’a neredeyse her istediğini fazlası ile sunmuş, bu yüzden düşüşü o kadar sert ve beklenmedik olmuştur. Geçmişi, yaşadıkları, geleceği inatla fark etmek istemeyişi her şeyi daha da kötüleştirecektir.

Kral Kaybederse kitabında kahramanımız Kenan her şeye kulak tıkayıp tahtından başka hiçbir şey görmek istemeyen biridir.

Yaşadığımız pek çok durumun çocukluğumuzun ince dokunuşlarından nasıl etkilenebileceğini gözler önünde seren ve her ne olursa olsun her şeyi yeniden iyileştiren bir yol olduğunu bu yolun da kendimizde saklı olduğunu hissettiren bir terapi kadar etkili olabilecek bir eserdir.

Kitap Tanıtım Metni

Avına av olan bir avcının hikâyesi…

İnsanoğlu ilk çocukluk yıllarında yaşadıklarından çok etkilenir. Henüz tam ortaya çıkmamış bir heykel gibidir o; hayat da onu ince ince şekillendirmeye çalışan usta bir heykeltıraş… Alır eline keskiyi, usul usul oyar. Ama bazen keskiyi öyle bir savurur ki, bir parça kopuverir ve o parçayı bir daha kimse yerine koyamaz. Kendini hep dorukta görüyor ve asla aşağı düşmeyeceğini sanıyordu. Ama bir gün hayat elindeki keskiyi ona da savuruverdi ve onun da koptu yüreği…

Oysa pek çok kadının gönlüne taht kurmuş bir kraldı o… Uzun süre ne kendi inandı tahttan indiğine, ne de kadınlar. Ama bir şeylerin değiştiğini yine de ilk hisseden kadınlar oldu; ona yıllarca köle gibi itaat eden kadınlar…

Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu Kral Kaybederse romanında, doruklardan aşağı inmeyeceğini sanan bir avcının avına av olup yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu anlatıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir