Edebiyat

Petey-Ben Mikaelsen

By  | 

Petey, kitabını okuduktan sonra anladım ki, baş kahramanı engelli olan ne kadar az kitap var. Bu açıdan kitabın gerçek bir yaşam öyküsü olması, spastik engelli bir çocuğun iç dünyasını yaşamışçasına hissettirmesi en hüzünlü olayı dahi umutla birlikte anlatmasından kaynaklı kitap mutlaka başucu kitabı olmalı.

Her ne kadar gençlik edebiyatı kategorisinde yer alsa da her yaştan okurun beğeneceğine eminim. Bence okuyan herkesin bu kitaptan öğreneceği çok şey var, okurken sevginin, dostluğun, ailenin ne kadar önemli ve değerli olduğunu yazar Ben Mikaelsen, mükemmel bir şekilde anlatmış.

Kütüphanenizde mutlaka olmalı. inanılmaz bir hikaye. Akıcı ve yalın bir dili var sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Duygulara hitap eden bir roman olduğundan herkese tavsiye ederim.

Petey Kitap Tanıtım Metni

Sevgi, inanç ve dostluk üzerine sımsıcak bir hikaye…

beyin felciyle doğup doktorların yanlış teşhisleri sonucu zihinsel engelli kabul edilen Petey, iki yaşındayken ailesi tarafından, akıl hastanesine gönderilmek üzere terk edilir.

Ufacık yaşında terk edilse de hayata sımsıkı tutunur Petey. Ailesi ondan vazgeçmiştir belki ama o, hayattan vazgeçmez. Yeni evinde şartlar ne kadar ağır olursa olsun mutlu olmak için bir neden bulmakta hiç mi hiç zorlanmaz.

Ve bu özelliğiyle etrafındaki herkesi kendine hayran bırakır. Mevsimler değişir, yıllar geçer; Petey büyür, yaşlanır… Dostları istemeyerek de olsa onu birer birer terk eder.

Petey de bir daha incinmemek için artık kimseyle arkadaşlık etmek istemez. Ta ki gönderildiği huzur evinde Trevor Ladd adındaki bir çocukla tanışana dek. Çok geçmeden ayrılmaz iki dost olan bu küçük çocuk ve yaşlı adamın birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır.

Petey Kitap Detayı

Kitabın Türü: Edebiyat, Roman, Türk Edebiyatı

Kitap Sayfa Sayısı: 272

Kitap Basım Tarihi: Haziran 2014

Kitap Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

ISBN: 9789759996826

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir