İnsan ve Toplum

Ruhunuzu Masallarla Besleyen Kitap Masal Terapi

By  | 

Masal Terapi, masal anlatıcısı, eğitmeni ve sanat terapisti olan Judith Malika Liberman’ın kendi ifadesi ile okuyucular için bir hayat pusulası olarak hayal edip yazdığı bir masal kitabıdır. Kitap adeta bir baş ucu kitabından ziyade gezgin bir terapist niteliği taşımaktadır.

Masal Terapisi, kitabında hayata dair konularda farkındalığımızı arttıran ruhumuza ve zihnimize rehberlik eden masallar yer almaktadır.

Kitabı farklı kılan ise her masalın sonunda masalın ana mesajının yanı sıra okuyucunun bu mesaj ile ilgili çıkarımları ve hayatındaki izdüşümlerini yazmaya teşvik eden seyir defteri ve alıştırmalara yer verilmiştir.

Kitabı ilk olarak okuyorsunuz, sonra düşünmeye başlıyorsunuz, daha sonra ise yazarak deneyimliyor ve sonunda bir nefes alabiliyorsunuz. Fazlası ile hayatınıza renk katacak olan Masal Terapi kitabı her yaş grubuna uygun olmasından dolayı kesinlikle okunması gereken bir kitaptır.

Judith Malika Liberman, kitabını okuyucuya sunarken kitabı elinize alıp rastgele bir sayfa çevirerek ve önünüze çıkan masalı okuyarak o anınıza uygun bir mesaj yakalayabilmenizi ve böylelikle kitabı özel ve anlamlı kılan şeyi yakalamış olmanızı önermektedir.

Şimdi siz okuyucularım için kitabı elime alıyorum ve rastgele bir sayfa açıyorum karşıma çıkan mesajı ve alıştırmayı yazacağım. Belki de şu an ihtiyacınız olan farkındalık bu satırlarda gizlidir.

Neyi Kanıksadığını Keşfet (Mesaj)

Hep diğer bahçedeki çimenler daha yeşilmiş gibi gelebilir. Şehirde yaşıyorsak kırsalın güzelliğine ve sadeliğine özeniriz. Kırsalda yaşıyorsak şehrin sosyalliğinin ve kültürel etkinliklerin özlemini duyarız.

her saniye bir seçim yapar ve bazı şeylere hayır deriz. Seçimlerinin arkasında durabilir misin? Şu anda sahip olduğun hayatı tamamen kucaklayıp elindekilerin değerini bildiğinde çok güzel değişimler görebilirsin.

Diğer Sen’e Yolculuk (Alıştırma)

Mahallenden, köyünden ve şehrinden çık ve sonra yeni bir bakış açısıyla dönmeyi dene. Bildiğin yer hakkında bütün bildiklerini bir tarafa bırak ve buraya yeniden, sanki ilk kez geliyormuş, ilk kez görüyormuş gibi bakmayı seç.

Gezgin bakış açını geliştir, detaylardaki güzellikleri gör ve kalbinin nasıl büyülendiğini hisset. ( Keyifli Okumalar Dilerim)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir