Edebiyat

Sadece Sen -Burak Arı

By  | 

İnsan aşık olunca öğrenir hayatı.  Ne kadar mücadele dolu olduğunu görünce kaçmak ister. Fakat yaşamaktan başka çaresinin  olmadığını da bilir. Hayatımız boyunca bir çok acıyla tanışırız. Bazı acılarımıza kader deyip geçeriz. Bazı acılar ise kader diyebilecek kadar kolay geçmez.  O geçmeyen acılar her gece göz yaşlarımıza neden olur.  Unuttum dersin ama aklını kaybettirecek derecede kendini sana hatırlatır.  Anlayacağın kendini kandırırsın.  Unutmak için her yolu denesen de yine yolun sonu ona çıkar.

Sevgisini doya doya yaşamayanlar, acısını sonuna kadar yaşarlar. Biz fazlasıyla sevdik peki, sevilmeye layık insanlar mıydı onlar? Sen her gece yalnız ağlıyorsan ve geceler onsuz geçiyorsa hak etmemiştir seni. Sevgiyi hak eden karşındakine sevginin karşılığını verendir. Ona olan sevgin o kadar fazladır ki bu dünyadan gitmek bile kurtaramaz sizi ondan.

Kitap Açıklaması

İnsan aşık olunca öğrenir hayatı. Ne kadar zor olduğunu fark edince kaçmak ister, ama yaşamaktan başka çaresi olmayacağını da bilir.

Yaşantımız boyunca hiç bilmediğimiz acılarla tanışırız. Bazılarına kader deyip geçeriz, bazıları ise her gece gözyaşlarına bedel olur.

Unuttum dersin, ama o an aklından hiç çıkmadığını anlarsın. Kısacası kendini kandırırsın. Unutmak için her yolu denersin. Hiçbirisi başarılı olmaz. Yine yolun sonu ona çıkar.

Sevgisini doya doya yaşamayanlar, acısını doya doya yaşarlar. Biz çok sevdik kabul, peki sevilmeyi hak eden insanlar mıydı onlar?

Hayır, şu an sen tek başına ağlıyorsan ve geceler onsuz geçiyorsa hak etmemiştir seni. Sevgiyi hak eden sevmeyi bilendir. İnsanın üzüldüğü nokta verdiği emektir. Ona olan sevgin o kadar büyüktür ki ölüm bile ondan kurtaramaz seni.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir