İnsan ve Toplum

Serkan Karaismailoğlu Kadın Beyni Erkek Beyni

By  | 

Binlerce yıldır kadın ve erkekler arasında yaşanan sorunları farklı bir bakış açısı ve mizahi bir dille ele alan yazar Serkan Karaismailoğlu, aslında tüm yaşanan sorunlarının nedeninin beynimizdeki bazı bölgelerinin birbirinden farklı çalışmasını anlatmaktadır.

Yazar, Kadın Beyni Erkek Beyni kitabında beyin cinsiyeti üzerine kitap yazması gerçekten de sürpriz oldu diyebiliriz. Kitabının ilk sayfasında belki de ilk defa duyacağınız bir soru ve bilgi ile karşılaştırıyor tüm okurları.

Serkan Karaismailoğlu, son on yılda yapılan araştırmaların net bir şekilde ortaya koydukları bir sav üzerine odaklanmış, beynimizin kendine ait bir cinsiyetinin olduğunu belirtmiştir.

Kitabı okuduğunuzda beyninizin cinsiyeti hakkında birçok bilgiye sahip olacaksınız. Eğer sizlerde merak ediyorsanız beyninizin cinsiyetini kitapta yer alan bilgilerle kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kadın Beyni Erkek Beyni Kitap Konusu

Kitap akıcı bir şekilde ilerlemektedir. Okurken kadınlar ve erkekler arasındaki farkları,karşı cinsin sizi kızdıran, güldüren hatta şaşırtan birçok tepkisinin de nedenini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yazar, kitabında milattan önce yaklaşık 7000 yılında başlayan beyni anlama hikayesinin bu zamana kadar geçirdiği aşamalar, kadın ve erkek beynine dair şehir efsaneleri ve en güncel sinir bilim araştırmalarına yer vermiştir.

Şaşkınlık ve merak içerisinde okuyacağınız kitabın bölümlerinin her biri günlük hayattan kısa hikayelerle kurgulanmıştır. Kitapta yer alan diğer konular ise şu şekildedir;

  • Kadınlar gerçekten de çok mu konuşur?
  • Kadın erkek beyni arasındaki temel farklar nelerdir?
  • ilişkide seçici taraf kimdir?
  • Erkek adamı Empati yapmak bozar mı?
  • Erkekler neden dinlemez?

Gibi sorulara da yer veren yazar, bu soruları kimi zaman düşündürücü kimi zaman komik kimi zaman da o zihnimizdeki ezberleri bozacak şekilde yanıtlamıştır. Kadın-erkek beynini, bilmekten çok anlamak isteyenler bu kitap tam size göre. Keyifli okumalar dilerim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir