Bilim Kurgu & Fantastik

Silmarillion Kitap Tanıtımı

By  | 

Fantastik ve bilim kurgu sevenlerin yazarı olan Tolkien sevenler için Silmarillion önemli bir kitaptır. Yarattığı farklı ırklar ve dünyaların özünü oluşturan Silmarillion kitabı da keyifli bir okuma vaat ediyor. Hobbit kitabının da öncesi bu kitapta anlatılıyor. Ayrıca bu kitabı okuyunca Yüzüklerin Efendisi’nde yaratılan dünyanın geçmişine de göz atabiliyorsunuz. Kısacası bu kitap Tolkien’in bütün eserlerinin kökenlerini içeriyor.

Silmaril’in Çalınması

Kadim dünyadaki bütün olayların kökeninde Silmaril adlı değerli taşların çalınması yatar. Üç değerli taşın çalınması ile birlikte Elflerin isyanı ve diğer ırklarla birleşmeleri olayı gerçekleşir. Elfler çok kötü bir tanrı olan Morgot’la baş etmek için bütün diğer ırklarla birleşme yoluna gider. Daha önce kısa bir versiyonu basılmış olan Silmarillion orada eksik olan parçaları da içerir. Böylece Tolkien’nin kurduğu dünyanın geçmişindeki bütün karanlık noktalar aydınlanır ve her şey açıklığa kavuşur.

Fantastik Sevenler İçin Özel Bir Kitap

Fantastik roman sevenler için Tolkien’in yeri tartışılmazdır. Özellikle Yüzüklerin Efendisi kitabından etkilenenler fark edecektir ki aslında Tolkien hep aynı hikâyenin peşinden koşmuştur. Uzun yıllar boyunca etkileyici ve bütüncül bir hikâye oluşturmuş ve onun izini sürmüştür.  Bu sürükleyici hikâyenin meraklıları Silmarillion kitabını sevecektir. Yazarın diğer kitapları ile aradaki soru işaretlerini gideren bir konusu vardır. Fantastik ve Tolkien sevenler için Silmarillion eğlenceli, merak uyandırıcı ve çok zevkli bir kitaptır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir