Edebiyat

Sürgün Ruhlar Senfonisi Erden Bolerden

By  | 

Erden Bolerden, plaza cehennemlerinde çırpınıp duranlardan birinin yani Salih’in dramını anlatmaktadır. Salih’in acımasız iş yaşamında bir robota dönüşmemek için vermiş olduğu mücadele onu, egoizm ve acımasızlıkla dolu bir Kafka karakteri kadar ilginç hale getirmektedir.

Sürgün Ruhlar Senfonisi, bu dünya bir cehennem diyenlerin asla unutamayacakları bir roman. Kitabı okuyacak olanlara baştan söylemeliyim ki kitap fazlası ile ilginizi çekecektir.

Plaza yaşantısından bunalan ve bu yaşantıdan kurtulmak için türlü yollar deneyen Salih’in hikayesine şahit olmak istiyorsanız kesinlikle okumanızı tavsiye ederim. Keyifli okumalar dilerim.

Sürgün Ruhlar Senfonisi Kitap Tanıtım Metni

Erden Bolerden,plaza cehennemlerinde çırpınıp duranlardan birinin Salih’in dramını anlatıyor. Salih’in acımasız iş yaşamından bir robota dönüşmemek için verdiği mücadele onu, egoizm ve acımasızlıkla dolu bu dünyada bir Kafka karakteri kadar ilginç hale getiriyor.

Sürgün Ruhlar Senfonisi, “Bu dünya bir cehennem,” diyenlerin asla unutamayacakları bir roman.

“Cam kapıları yusyuvarlak kolçaklarından ittirmemle birlikte şirketin atmosferi dalga dalga suratıma hücum etti. Yüreğim ağzımda atıyordu. Karolarla döşenmiş zemin parlak, dekorasyon pahalı, iş yeri köşe bucak bej tonlarıydı.

Girişe bitişik uzayan danışma bölmesinin diğer tarafında bulunan sekreteri nazik bir ‘Günaydın’ ile ardımda bırakarak şirketin ortasına doğru hareketlendim.

Meraklı iş arkadaşlarım kadroya yeni dahil olan bu kişiyi tartmak için kafalarını senkronize kaldırdılar. Fakslar susmuş, ahizeler kapanmış, fotokopi makineleri kopyalamayı bırakmıştı. Mesainin ilk dakikalarında ben vardım.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir