İş Ekonomi

Tongue Fu Sam Horn

By  | 

Sözlü dövüş sanatı olan Tongue Fu insanlar arasındaki iletişimde önemli rol oynayan bir kitap. İnsanların arasında olan anlaşmazlıklar, husumet, ağız kavgalarından ve sinir nöbetlerinden kaçınmak ve insanlarla huzurlu bir beraberlik yaşamak için yazılmış bir eser olarak nitelendirilmektedir. Sam Horn tarafından kaleme alınan bu kitap uyumsuzlukları  uyuma çevirmenize yardımcı oluyor.

Sözlü Dövüş Sanatı İle Huzurlu İlişkiler Kurun

Yazar kitapta insanlar arasında gerçekleşen tüm uyumsuzlukları gidermek için farklı önerilerde bulunuyor. İnsanların unutması ve asla kullanmaması gereken kelimeler üzerinde duruyor ve tartışma esnasında ne tür bir kelime kullanılması gerektiğine değiniyor.

Tek bir kelimenin dahi ne kadar muazzam bir güce sahip olduğunu vurgulayan yazar bu güçten nasıl yararlanmanız gerektiği üzerinde de duruyor.

Sözel zorbalar ile nasıl başa çıkmanız gerektiğini başkalarının sizin en hassas noktalarınıza dokunduğunda ne yapmanız gerektiğini de anlatan yazar bu kitap ile baştan sona değişim yaşamanıza yardımcı oluyor.

Ne Demeniz Gerektiğini Bilemediğiniz Anlar

Bazen tartışma ya da konuşma esnasında ne anlatmanız gerektiğini bilemeyebilirsiniz. Kitabın yazarı sizlere onurunuzu koruyarak tartışmalardan nasıl sıyrılmanız gerektiğini, ne söylemeniz gerektiğini bilemediğiniz anlarda söylemeniz gerekenleri açık bir şekilde anlatıyor.

Susmayı aslında kendi yararınıza nasıl kullanmanız gerektiğini de belirtmeden geçmiyor. Kitabı okuduğunuzda duygu kontrolünü en iyi şekilde öğreneceksiniz ve insanlar karşısındaki tavrınızı daha iyi şekilde kontrol etme imkânı bulabileceksiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir