Bilim Kurgu & Fantastik

Zamanın Kısa Tarihi – Stephen W. Hawking

By  | 

Gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalar ile adını duyuran ve tüm dünyada tanınır hale gelen Stephen Hawking, başyapıtları arasında yer alan Zamanın Kısa Tarihi adlı kitabı ile pek çok kişiyi yeniden aydınlatmayı başarabilmiştir.

Evreni anlamamız konusunda bilimsel veriler ile fikirlerin, hem basit hem de eğlenceli bir dille anlatılmış olduğu bu kitap, pek çok okur tarafınan büyük bir ilgi ile bitirilmiştir.

Büyük patlamalar, kara delikler ve hatta evrenin en küçük yapıları hakkında daha detaylı bir bilgi edinmek istiyor iseniz Hawking’in, Zamanın Kısa Tarihi kitabını edinmeniz gerekmektedir.

Zamanın Kısa Tarihi Kitap Tanıtım Metni

Zamanın Kısa Tarihi 1988 yılındaki ilk basımından bu yana geçen yıllar içerisinde bilimsel yazın alanında bir başyapıt konumu kazandı.

Kırk dile çevrildi ve dokuz milyonun üzerinde baskı yaparak dev bir uluslararası ün kazandı.

Kitap o dönemde evrenin doğası hakkında öğrendiğimiz en son bilgiler göz önüne alınarak yazılmıştı, öte yandan o günden bu güne hem atom altı dünyanın hem de büyük ölçekte evrenin gözlem teknolojilerinde olağanüstü ilerlemeler yaşandı.

Bu yeni gözlemler Profesör Hawking’in kitabın ilk baskısında yaptığı kuramsal öngörülerin çoğunu doğrulayan nitelikteydi.

Bu gözlemlere, evrenin başlangıcından 300.000 yıl sonrasını araştıran ve Hawking’in varlığını ileri sürdüğü uzayzaman dokusundaki kırışıklıkları tespit eden Kozmik Ardalan Kaşifi COBE uydusunun son bulguları da dahildir.

Kaleme aldığı özgün metne kendisinin son araştırmasından ve en son gözlemlerden edindiğimiz yeni bilgileri katma arzusuyla Hawking, kitabının elinizdeki son baskısı için yeni bir önsöz yazmakla kalmadı, aynı zamanda solucan delikleri ve zaman yolculuğuyla ilgili çok etkileyici yepyeni bir bölüm kaleme alarak kitabını güncelledi.

“Canlı ve kışkırtıcı.. Hawking doğal bir öğretmen yeteneğine sahip: kolay anlaşılır yazıyor, mizah katıyor ve günlük yaşamdan örnekler veriyor.”

-The New York Times

“Tekerlekli sandalyede oturmasına karşın Hawking’in zihni uzayın sonsuzluğunda her yere ulaşıyor ve evrenin gizemlerini açıklıyor.”

-Time

“Usta işi.”

-The Wall Street Journal

Zamanın Kısa Tarihi

Kitabın Türü: Bilim – Teknik – Mühendislik, Bilim Tarihi

ISBN: 9786051067582

Editör: Kerem Cankoçak

Kitabın Basım Tarihi: 2017

Kitabın Sayfa Sayısı: 255

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir