Edebiyat

Zengin Baba Yoksul Baba – Robert T. Kiyosaki

By  | 

Zengin olmak için gelirinizin yüksek olması gerektiği tezini çürüten bir kitabı hayatınıza dahil etmeye hazır mısınız?

Robert T. Kiyosaki tarafından kaleme alınan Zengin Baba Yoksul Baba alı kitap ile sizlerde çocuklarınıza patraya dair öğretmeniz gerekenlerin neler olduğunu keşfedebileceksiniz.

Finansal geleceklerin kontrolünü elinde bulundurmak isteyenlerin mutlaka baş ucunda bulundurması gereken kitaplardan biri olan Zengin Baba Yoksul Baba; oku, tartış, çalış’ı zihninize iyice kazıtmaktadır.

Dünyada finansal eğitiminin sıkı bir destekçisi olarak kabul edilen Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitap ile daha detaylı bir bilgi edinmek istiyor iseniz kitap tanıtım metnini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Zengin Baba Yoksul Baba Kitap Tanıtım Metni

Özellikle teknolojinin, robotların ve global bir ekonominin kuralları değiştirdiği bir dünyada, zengin olmak için yüksek gelirinizin olması gerektiği efsanesini çürütür.

Aktif yatırımlar edinmenin ve oluşturmanın neden yüklü bir maaştan daha önemli olabileceğini, işletme sahiplerinin ve yatırımcıların keyfini sürdüğü vergi avantajlarını öğretir.

Evinizin aktif bir yatırım olduğuna karşı meydan okur; emlak balonu patladığında ve yüksek faizli mortgage fiyaskosu şiddetlendiği zaman milyonlarca insanın doğrudan öğrendiği gibi. Bize okul sistemlerinin parayla ilgili öğrettiklerine neden güvenmememiz gerektiğini hatırlatır ve bu önemli yeteneğin neden bugün hiç olmadığı kadar önemli olduğunu açıklar.

Çocuklarınıza paraya dair neler öğretmeniz gerektiğini açıklar, böylece onlar da günümüz dünyasının zorluklarına ve fırsatlarına kendilerini hazırlayabilir ve hak ettikleri zengin yaşamı sürebilir.

“Zengin Baba Yoksul Baba, finansal geleceklerinin kontrolünü eline almak isteyenler için bir başlangıç noktasıdır.”

-USA Today

Bu kitap Zengin Baba felsefesinin bir parçasıdır: oku, tartış, çalış…

Ve tekrar tartış. Bu 20. yıla özel baskı, okuyup, tekrar okuyup tartışırken ve arkadaşlarınızla ya da ailenizle bu kitabı incelerken size rehberlik etsin diye

9 Yeni Çalışma Oturumu Bölümü içerir.

“İnsanların maddi olarak sıkıntı çekmesinin başlıca nedeni, yıllarını okulda geçirip parayla alakalı hiçbir şey öğrenememeleridir.

Sonuç olarak bu insanlar para için çalışmayı öğrenirler, ama asla parayı kendileri için çalıştırmayı öğrenemezler.”

– Robert Kiyosaki

Robert Kiyosaki dünya genelinde milyonlarca insanın parayla ilgili düşünme şekillerine meydan okudu ve onları değiştirdi.

Genel inanışa ters düşen bakış açısıyla Kiyosaki, dobra konuşması ve cesaretiyle ün kazandı. Dünya çapında finansal eğitimin sıkı destekçisi olarak kabul edildi.

Zengin Baba Yoksul Baba Kitap Detayı

Kitabın Türü: İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim

ISBN: 9786051717371

Çevirmen: Dilek Şendil

Editör: Rana Alpöz

Kitabın Basım Tarihi: 2018

Kitabın Sayfa Sayısı: 400

Kapak: Ciltsiz

Boyut: Normal

Kağıt Cinsi: 2.Hamur

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir